bachovaterapia-astrologia » Nezaradené

Archiv 'Nezaradené' Category

Na úpätí južnej Afriky existuje vzácny, unikátny a ohrozený prales Platbos. Ide o zvyšok lesa, ktorý pravdepodobne existuje desiatky tisíc rokov. Nachádza sa tu niekoľko stromov, ktorých vek sa odhaduje na viac ako tisíc rokov. Významná časť pralesa Platbos patrí manželom Francois a Melisse Krigovcom, ktorí sa sem presťahovali a venujú se záchrane a obnove […]

Ak patríte k tým, ktorí majú záujem zdokonaľovať sa v komunikácii a predchádzať zbytočným konfliktom, zoznámte sa s tzv. transakčnou analýzou.

Leto je znenazdania tu a s ním aj čas dovoleniek, či prázdnin, kedy častejšie cestujeme. Prípravy na dovolenku, alebo i samotná dovolenka prináša neraz stres, zhon, špecifické problémy spojené s cestovaním, alebo zmenou prostredia. Medzi ne napríklad patrí cestovná horúčka pred cestou, fyzická nevoľnosť počas cestovania autobusom, lietadlom či autom, črevné problémy v novom prostredí, […]

Tip ako na jarnú únavu

18. marca 2015

Existuje veľa spôsobov, ako sa zbaviť negativity v duši, toxínov v organizme, zvýšiť si vitalitu a cítiť sa lepšie. Medzi najjednoduchšie možnosti patria kvetové esencie.

Havajské esencie z ostrova Kaui´a prinášajú tým, ktorí ich užívajú, emocionálnu, mentálnu, duchovnú i fyzickú rovnováhu, harmonizujú teda celú osobnosť človeka. Tvoria obsiahly systém kvetových a drahokamových esencií

Pri roztržitosti nejde o poruchu pamäti, ale o nedostatočnú koncentráciu pozornosti, zjednodušene povedané nepozornosť. Veľa príčin roztržitosti sa dá odstrániť.

Rozdiel medzi samotou a osamelosťou, príčiny osamelosti, tipy ako prekonať pocit osamelosti

Syndróm vyhorenia je o totálnom vyhorení energie človeka (aj rezerv energie) na duševnej, fyzickej i duchovnej úrovni v súvislosti s výkonom povolania. Časti sa zamieňa s prepracovanosťou, ale ide o niečo viac. Ako sa vyhnúť syndrómu vyhorenia? Ako vyliečiť syndróm vyhorenia?

Problém nadváhy i podváhy nie je väčšinou o tom, čo a koľko jeme, ale prečo tak jeme. Môžeme urobiť pokrok s Bachovými esenciami.

Prečo sme nerozhodní? Dá sa niečo robiť s nerozhodnosťou? Niekoľko tipov ako sa stať rozhodnejšími.

Príčiny vzniku nízkeho, resp. vysokého sebavedomia. Niektoré účinné možnosti, konkrétne tipy na získanie primeraného sebavedomia.

Nie je strach ako strach

14. marca 2012

Treba rozlišovať normálny a chorobný strach, fóbie a panický strach, pozitívny a negatívny strach. Prvá pomoc proti strachu – Bachove kvapky.

Úvahy o zákone prížažlivosti a pozitívnom myslení inšpirované knihou a filmom Tajomstvo od Rhondy Byrne. Príbuzné návody a techniky na získanie pozitívneho myslenia a dosiahnutia úspechu.

Ste asertívny? (3.)

3. septembra 2011

Popis a príklady asertívnych techník, Bachove esencie na podporu asertivity

Ste asertívny? (2.)

29. júla 2011

Základné princípy asertivity, tzv. asertívne práva

Ste asertívny? (1.)

28. júla 2011

čo je to asertívna, pasívna a agresívna komunikácia, asertívne zručnosti.

Príčiny a formy verbálnej agresie a agresivity. Komunikačné zlozvyky

Druhy a príznaky depresie, príčiny vzniku depresie, pomoc, liečba jednotlivých foriem depresie

Odporúčania ako sa vysporiadať s únavou a nespavosťou. Prirodzené, prírodné a psychologické spôsoby uvoľnenia napätia a zbavenia sa vyčerpanosti.